InitialSite123 etkinleştirildiğinde tarayıcınız nasıl çalışır?

InitialSite123 tarayıcı kötüye kullanımı, bilgisayarınızın performansı üzerinde son derece olumsuz bir etki yaratacaktır. Kozak tutucuyla bağlantılı olan ve potansiyel olarak istenmeyen diğer programların varlığı nedeniyle sistem işlevinizi son derece yavaşlatacaktır. Amaçları, virüsü tarayıcınızdan basit ve manuel olarak silmenizi önlemek. Bu programlar ve korsan, yüksek CPU kullanımına neden olacak ve sonunda yeni satın aldığınız bilgisayarı kullanıyor olsanız bile, sisteminizin tamamen başarısız olmasına neden olabilir.


InitialSite123 browser hijacker
InitialSite123 browser hijacker

InitialSite123 removal menu.

How does your browser work when InitialSite123 is enabled in it?

InitialSite123 size mükemmel arama sonuçları sunacaklarına söz verir, ancak bu iddiaları kesinlikle doğru değildir. Gerçek şu ki, korsanın sizi yeterli arama verisi ile donatması mümkün değildir. Bunun yerine alakasız reklam afişleri ve web’deki birçok tehlikeli siteye götürecek çeşitli sponsorlu bağlantı sonuçlarını gösterir. Artı, kaçakçı göz atma verilerinizi kalıcı olarak izleyecek ve bu bilgileri çeşitli yasadışı amaçlarla üçüncü taraflara aktarabilecektir. Bu nedenle, sisteminizde casus yazılım rolü oynar. Bu bilgilerin ışığında, InitialSite123 sahte arama motoruyla internette gezinmeniz kesinlikle önerilmez.

Channels through which InitialSite123 hijacker gets enabled in your browser.

InitialSite123 gibi istenmeyen olası programlar, ‘paketleme’ adlı yazılım yükleme yöntemini kullanarak tarayıcılara enjekte edilir. Çeşitli freeware indirilebilir kaynaklardan sizin için ücretsiz olarak indirilebilen bazı ücretsiz programların içerisinde (hem Windows hem de Mac sistemleri için) bulunurlar. Bu ücretsiz yazılımı indirmek için bir öneri olarak, yazılım kurulumu esnasında ayrıca varsayılan olarak yüklenmesi önerilen diğer programları içerebilir. Bu nedenle, belirli ücretsiz uygulamanın yükleyicisi, reklam yazılımları, tarayıcı korsanlıkları gibi başka istenmeyen araçların yükleyicileriyle de bağlantılı olabilir. Böyle pahalı olmayan uygulamaları ele almanız durumunda, her zaman herhangi bir ilave yazılımı sisteminize girmesini önlemek için manuel ( Gelişmiş) kurulumu kullanın.

İnsanlar yukarıda anlatıldığı gibi dikkatli olmazlarsa, ihtiyaç duymadıkları birçok önemsiz program yüklerler. Bu ücretsiz programları yüklerken acele ederseniz, kabul ettikleri şeyleri anlayamadan İleri veya Kabul ediyorum düğmelerine körü körüğünde tıklayabilirler.

InitialSite123 korsanlığının sistemlere enjekte edildiği bir diğer yol, mevcut anti-virüs yazılımlarının güncellenmemiş veritabanlarından kaynaklanmaktadır. Bazı güvenlik araçlarınız etkin olabilir, ancak modası geçmiş veri tabanlarından dolayı bu yazılım bazı kötü amaçlı yazılım saldırılarını atlayabilir ve böylece InitialSite123 virüsünün tarayıcınızın bir parçası haline gelmesine izin verebilirsiniz. Eğer öyleyse, mevcut anti-malware’inizi tekrar gözden geçirmenin zamanı geldi ve kesinlikle sisteminizi koruyabilecek başka bir programa tercih edin. InitialSite123 korsanlığının bu özel sorununu tarayıcı ana sayfasından def etmek için lütfen aşağıdaki bu kötü amaçlı yazılım kaldırma kılavuzuna bakın.


Software and milestones to delete InitialSite123 from infected systems.

 • Based on the operating system, download recommended anti-malware tool by clicking on the respective download button below.
 • Download Plumbytes Anti-Malware for Windows PC.
  Download Combo Cleaner to clean your Mac computer.

 • Scan the computer with registered versions of either of these applications, remove all detected items.
 • Restart the system and repeat scanning if necessary.

Detailed instructions to eliminate InitialSite123 from Windows computer automatically.

 1. Download Plumbytes Anti-Malware using the download button above.
 2. Install the software and scan your PC with it:
 3. Plumbytes Anti-Malware scanning process

 4. At the end of scan click on “Remove Selected“, then on “Activate Now“:
 5. Plumbytes Anti-Malware Remove Selected - Activate Now

 6. Once you purchase the program, enter your license key and click on “Activate“:
 7. Plumbytes Anti-Malware License Key

 8. Remove all the infections found by Plumbytes Anti-Malware.
 9. Restart your system and repeat scanning.

How to prevent your PC from getting reinfected again:

Plumbytes Anti-Malware is a superb solution rendering cutting edge computer security and protection services for your computer. With its activated version your system will be permanently protected from various computer infections, Trojan horses, malicious programs, browser hijackers, adware and other potentially unwanted applications. We recommend you to purchase its full registered version now to keep your PC safe.


Recommended application and important milestones to get rid of InitialSite123 hijacker from Mac computers.

 • Download Combo Cleaner for your Mac by clicking on the “Download Now” button below.
 • You will be redirected to the App Store:
 • Combo Cleaner in App Store

 • Install the application and start it.
 • Wait until Combo Cleaner downloads new updates (mandatory step):
 • Downloading New Updates

 • Once updates are downloaded and installed, click on “Start Combo Scan” button:
 • Start Combo Scan

 • To enable full functionality of Combo Cleaner and in order to delete detected malware, click on “Upgrade to Premium and Remove” button:
 • Upgrade to Premium and Remove

Manual tips to clean your home page infected by InitialSite123 hijacker.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *